Metoda systemowa, inaczej nazywana metodą fabryczną, właśnie dzięki tej metodzie malowania felg osiągniemy kolory fabryczne. np. Czarny chrom – BMW, Shadow – Infiniti, Srebro L8 – grupa VW.

Nasz proces renowacji felg aluminiowych rozpoczyna się zawsze od usunięcia lakieru metodą chemiczną, specjalny płyn powoduje utratę przyczepności lakieru z podłożem co pozwala uzyskać do dalszej obróbki czysty odlew. 

Kolejnym krokiem jest śrutowanie felg w urządzeniu automatycznym – tylko urządzenie automatyczne uzyska jednolitą powierzchnie, która będzie widoczna na końcowym etapie malowania.

Kolor Shadow z metody systemowej używany przez producenta aut. Marka Infiniti stosuje ten kolor w wielu modelach.

Ulubiony kolor naszych klientów.

FOUNDER

Po obróbce automatycznej felgi są szykowane przez wykwalifikowany zespół, na tym etapie odbywa się szereg prac naprawczych. Felga wyposażana jest w pakiet zabezpieczeń i trafia na lakiernie gdzie metodą elektrostatyczną nanoszony jest podkład proszkowy. Stosujemy podkłady czarne do kolorów ciemnych oraz szary do kolorów jasnych. Kolor podkładu różni się wyłącznie w celu uzyskania efektu końcowego. 

Zapodładowania felgę przekazuje się do kabiny gdzie metoda systemowa nanoszona jest poprzez pistolet lakierniczy. Każdy kolor znajduje się w oddzielnym opakowaniu i nalewany jest przed malowaniem każdego kompletu felg. Nasz dostawca posiada już ponad 60 kolorów „fabrycznych”.

Efekty uzyskane w tej metodzie są nie do osiągniecia w metodzie proszkowej – wynika to z różnic technologicznych farb, lecz są tak samo wytrzymałe. 

Felga w ostatnim procesie lakierniczym pokrywana jest wyłącznie akrylowym lakierem bezbarwnym. Tylko taki lakier jest przeznaczony na felgi i inne poliestrowe, poliuretanowe zamienniki się nie sprawdzają. Felga pokryta bezbarwnym akrylem utwardzana jest w piecu przez 40 minut w temperaturze przekraczającej 160 stopni. Po wystudzeniu jest pakowana i dostarczana do klienta. 

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu serwis internetowy taniarenowacja.pl może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. View more
Akceptuje